Veľké vína a veľké pokušenia

Prvotriedna vinárska a pôžitkárska oblasť Dolného Rakúska.

Dolné Rakúsko radi nazývajú krajinou gurmánov. Vďaka svojim špičkovým vínam a vrcholovej gastronómii zažijete pri vašom podujatí skvostné momenty.

Dolné Rakúsko predstavuje najväčší vinársky región Rakúska, ktorý sa svojimi znamenitými odrodami Veltlínskeho zeleného a rizlingov, patriacimi k najlepším bielym vínam na svete, postará o vynikajúcu povesť rakúskeho vína. Užite si víno rôznymi spôsobmi: Pozvite svojich kolegov či partnerov na príjemné posedenie vo vieche alebo na štýlovú ochutnávku u špičkového vinára, navštívte niektoré z mnohých vinobraní počas dolnorakúskej vínnej jesene alebo sa vydajte na romantickú jazdu kočom niektorou z mnohých čarovných pivničných uličiek.

Nechajte sa zviesť pôžitkom

Dolné Rakúsko však nie je len krajinou veľkých vín, má tiež rozsiahle ovocné sady, pestro kvitnúce makové polia a idylické rybníky. Tu, kde rastú mnohé regionálne špeciality, aj najlepšie rozumejú príprave lahôdok a chutných jedál. Tradičné či inovatívne, jednoduché či rafinované, regionálne či medzinárodné – pre fajnšmekrov sú elegantné dolnorakúske gurmánske reštaurácie a autentické hostince neustálym zdrojom potešenia. Convention Bureau Dolné Rakúsko a jeho kulinárski top partneri, ako je Mörwald, Trabitsch Catering alebo Landhaus Hasil poznajú suroviny a recepty, ktoré vašim podujatiam dodajú výnimočnú príchuť.