Umiestnené v srdci Európy

Dolné Rakúsko je optimálne dostupné autom, vlakom i lietadlom.

Dolné Rakúsko je s veľkými severnými a južnými, západnými a východnými trasami strednej Európy prepojené prostredníctvom siete železníc a diaľnic. Pre cestujúcich z veľkej diaľky je dostupné vďaka viedenskému letisku vo Schwechate.

Dolné Rakúsko sa nachádza na mieste, kde Panónska nížina naráža na Alpy a kde sa križovali najstaršie obchodné cesty kontinentu, Dunaj a Jantárová cesta. Vďaka polohe v samotnom srdci Európy bolo Dolné Rakúsko vždy miestom stretnutí, a to tak pri sporoch, ako aj pri pokojnej výmene informácií, názorov či obchodného tovaru.

Centrálna poloha v okolí Viedne

V súčasnosti je centrálna poloha v blízkosti hospodárskej a kultúrnej metropoly Viedne a v srdci novej Európy oceňovaná organizátormi konferencií, stretnutí a eventov, pretože Dolné Rakúsko je výborne dostupné zo všetkých smerov a všetkými dopravnými prostriedkami. Vďaka blízkosti hlavného mesta, medzinárodným spojeniam prostredníctvom letiska vo Schwechate a veľkým železničným staniciam sú aj vidiecke oblasti rýchlo a komfortne dostupné pre hostí z celého sveta.

Od hlavného mesta spolkovej krajiny k hlavnému mestu republiky

Dolnorakúske hlavné mesto St. Pölten sa nachádza približne uprostred najväčšej spolkovej krajiny Rakúska. Po západnej trase alebo západnej diaľnici A1 je Viedeň dostupná vlakom alebo autom už za necelých 30 minút. A z hlavnej stanice v St. Pölten premáva priamy spoj na letisko vo Schwechate. Cesta trvá len 50 minút. 

Venue Finder