Dolné Rakúsko ako miesto podnikania

Profitujte aj vy z mnohých výhod zvolených miest Dolného Rakúska.

Nielen vďaka svojej výhodnej geografickej polohe patrí Dolné Rakúsko k top podnikateľským lokalitám v stredoeurópskom priestore.

Dolné Rakúsko pokrýva oblasť pri Dunaji, krajinu okolo Viedne a najmä historické srdce Rakúska. Ponúka všetko toto na malom priestore, vďaka čomu je Rakúsko výnimočné: má bohatú históriu, bezkonkurenčne rozmanitú krajinu, prvotriednu kvalitu života, vysoko výkonnú ekonomiku a pestrú ponuku kultúrnych podujatí. Otvorením bývalého východného bloku a rozšírením Európskej únie sa najväčšia spolková krajina Rakúska stala opäť centrom kontinentu a odvtedy profituje z hospodárskeho, kultúrneho a turistického hľadiska zo susedstva s krajinami strednej a východnej Európy.

Stabilita a dynamika

Dolné Rakúsko dnes patrí k jedným z najlepších miest na podnikanie v Európe. Množstvo výhod ponúka už jeho samotná poloha: Viedeň uprostred a rastúce trhy strednej a východnej Európy predo dvermi. Politická stabilita, dynamika, krátke procesy, rýchle rozhodnutia, otvorenosť investíciám, aktívna technologická politika – Dolné Rakúsko je krajinou nápadov a ich realizácie! V neposlednom rade si aj preto etablované spoločnosti, ako Agrana, Rewe International, Magna International Europe, Novomatic alebo Baumax, ale aj inovatívni nováčikovia, ako MedAustron a Diamond Aircraft Industries, zvolili za svoje sídlo práve Dolné Rakúsko.