Dolné Rakúsko ako miesto na podnikanie

Profitujte aj vy z množstva výhod Dolného Rakúska

Dolné Rakúsko bolo ocenené Európskym výborom pre regióny ako „Európsky podnikateľský región 2017“. Ocenenie, ktoré dostávajú iba tie regióny, ktoré dokážu ponúknuť najpresvedčivejšie a najsľubnejšie podnikateľské vízie do budúcnosti, len potvrdzuje skutočnosť, že Dolné Rakúsko patrí k špičkovým miestam vhodných na podnikanie v Európe.

Množstvo výhod ponúka už jeho centrálna poloha: rozprestierajúc sa okolo ekonomickej a kultúrnej metropoly Viedeň a v srdci novej Európy je Dolné Rakúsko výborne prístupné zo všetkých smerov a všetkými dopravnými prostriedkami.

Značná pozornosť sa v posledných desaťročiach venovala rozvoju infraštruktúry vzdelávania a výskumu. Univerzita Donau-Uni Krems, vysoké odborné školy Wiener Neustadt, St. Pölten a Krems spolu so svojimi externými pracoviskami v mestách Tulln a Wieselburg, Centrum pre výskum rakoviny a liečebné centrum MedAustron alebo aj Inštitút vedy a technológie IST Austria v Klosterneuburgu zásobujú pracovný trh vysokokvalifikovanými pracovnými silami.

Politická stabilita, dynamika, krátke postupy, rýchle rozhodnutia, otvorenosť investíciám, aktívna technologická politika – Dolné Rakúsko je krajinou nápadov a premien.