6 regiónov, 1 spolková krajina

Šestica dolnorakúskych dovolenkových destinácií je po kultúrnej a regionálnej stránke skutočne všestranná.

V šiestich top destináciách Dolného Rakúska nájdete neporovnateľnú rozmanitosť výletných cieľov, typov krajiny a momentov, vďaka ktorým je každé podujatie nezabudnuteľné.

Životodarnou tepnou najväčšej spolkovej krajiny Rakúska je už od vekov Dunaj, ktorý preteká Dolným Rakúskom od západu na východ. Malebné regióny ako Wachau, nedotknutá príroda ako v Národnom parku Dunajské luhy a neporovnateľne jedinečné kultúrne dedičstvo, ako napr. Opátstvo Göttweig alebo Archeologický park Carnuntum, sľubujú nespočetné množstvo vzácnych okamihov.

Oblasť Waldviertel a Weinviertel

Severne od Dunaja sa so svojimi širokými lesmi, krištáľovo čistými riekami, modrými jazerami a tmavými rybníkmi rozprestiera oblasť Waldviertel. Prostredie ako stvorené na oddych a načerpanie sily, na uvoľnenie a užívanie si. Mierne hornatá oblasť Weinviertel je najtichšou a najpokojnejšou časťou Dolného Rakúska. S vínom sa tu stretnete takmer všade – vo viechach, na cyklistických túrach, pri tradičnom vinobraní alebo na výlete do niektorej z viac než 1000 uličiek s vínnymi pivnicami.

Oblasť Mostviertel, Wienerwald a Wiener Alpen

Južne od Dunaja leží oblasť Mostviertel, ktorá sa na jar rozžiari svojimi očarujúco kvitnúcimi ovocnými sadmi. Juh regiónu, kde kedysi prekvital železiarsky priemysel, formujú vysoké vrchy, žblnkotajúce rieky a takmer nedotknuté lesy. V oblasti Wienerwald sú hlavnými aktérmi les, voda a víno. Kúpeľné miesta bohaté na tradície, ako je Baden bei Wien, osviežia telo i ducha a jedinečná vinárska kultúra zabezpečí pôžitok pre všetkých vínofilov. Celkom na juhu sa v regióne Wiener Alpen prezentujú hory ešte raz vo svojej majestátnej kráse. Medzi výraznými vrcholmi, rozsiahlymi pastvinami a malebnými horskými potokmi si tu môžete vychutnať letné aj zimné radovánky.